2013 Regional Meet Results

FMTiming – Contractor License                    HY-TEK’s Meet Manager
Hudson Youth CCCNYC Cross Country Qualifier – 10/27/2013
Hudson Springs Park,  Hudson, OH

Event 1  Mixed 15-19 5k Run CC
=======================================================================
Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
17-19 Results – Women 5000 Run
1 #502 Vargo, Davy           W Unat                  22:07.00
2 #503 Oates, Dominique      W Hudson Youth          31:29.00
15-16 Results – Men 5000 Run
1 #507 Schraitle, Derek      M Hudson Youth          19:19.00
2 #505 Travis, Clayton       M Hudson Youth          19:32.00
3 #800 Liljestrand, Ian      M Hudson Youth          21:27.00
4 #504 Best, Tyler           M Cuyahoga Falls        21:48.00
17-19 Results – Men 5000 Run
1 #670 Wilson, Andrew        M Cuyahoga Falls        21:48.00
2 #501 Johnson, Kyle         M Cuyahoga Falls        21:48.00

Event 2  Mixed 8 & Under 2000 Meter Run CC
=======================================================================
Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
8 & Under Results – Women 2000 Run
1 #645 Dunford, Kloey        W Cuyahoga Falls        10:57.00
2 #643 LeSeure, Mara         W Cuyahoga Falls        11:00.00
3 #653 Jones, Eve            W Hudson Youth          11:23.00    1
4 #646 Harjung, Jaydn        W Tlmg                  11:38.00
5 #568 Casper, Katie         W Hudson Youth          12:12.00    2
6 #654 Szakal, Marissa       W Cuyahoga Falls        12:14.00
7 #648 Smurawa, Liesel       W Hudson Youth          12:22.00    3
8 #663 Smith, Regan          W Cuyahoga Falls        12:26.00
9 #647 Smurawa, Laurel       W Hudson Youth          12:38.00    4
10 #661 Hallgarth, Grace      W Hudson Youth          12:44.00    5
11 #644 Whipple, Marley       W Tlmg                  13:12.00
12 #658 Toth, Sophie          W Tlmg                  16:38.00
8 & Under Results – Men 2000 Run
1 #651 Ackerman, Josh        M Wridge                 9:09.00
2 #652 Champa, Robert        M Wridge                 9:13.00
3 #657 McDaniel, Jack        M Hudson Youth White     9:16.00    1
4 #659 Beucler, Ben          M Hudson Youth White     9:21.00    2
5 #641 Law, Seth             M Hudson Youth Blue     10:01.00    3
6 #629 Disabato, Robert      M Tlmg                  10:04.00
7 #660 Blue, Preston         M Hudson Youth White    10:07.00    4
8 #649 Mintz, Jordan         M Hudson Youth White    10:34.00    5
9 #656 Yerkey, Spencer       M Hudson Youth White    10:50.00    6
10 #655 Williams, Trace       M Hudson Youth White    11:13.00    7
11 #664 Law, Cohen            M Hudson Youth Blue     11:26.00    8
12 #642 Imes, Evan            M Hudson Youth Blue     12:13.00    9
13 #665 Zedak, Bobby          M Hudson Youth Blue     12:14.00   10
14 #662 Stevenot, Samuel      M Hudson Youth Blue     13:34.00   11

Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
8 & Under Results – Men 2000 Run
1 Hudson Youth White           18    1    2    4    5    6    7
Total Time:    50:08.00
Average:    10:01.60
2 Hudson Youth Blue            41    3    8    9   10   11
Total Time:    59:28.00
Average:    11:53.60
8 & Under Results – Women 2000 Run
1 Hudson Youth                 15    1    2    3    4    5
Total Time:  1:01:19.00
Average:    12:15.80

Event 3  Mixed 10 & Under 3k Run CC
=======================================================================
Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
10 & Under Results – Women 3000 Run
1 #601 Best, Isabelle        W Cuyahoga Falls        12:38.00
2 #609 Lile, Rebeka          W Unat                  13:28.00
3 #602 Beucler, Brenna       W Hudson Youth White    13:35.00    1
4 #591 Gaynor, Riley         W Unat                  13:42.00
5 #617 Menendez, Ali         W Hudson Youth White    13:49.00    2
6 #620 Smith, Olivia         W Cuyahoga Falls        14:27.00
7 #635 Kerrigan, Kennedy     W Hudson Youth White    14:41.00    3
8 #613 Schultz, Kate         W Hudson Youth White    15:40.00    4
9 #607 Kline, Jenna          W Hudson Youth White    15:48.00    5
10 #614 Erhard, Elzse         W Cuyahoga Falls        15:53.00
11 #615 Smurawa, Noelle       W Hudson Youth Blue     16:20.00    6
12 #621 Norris, Brooke        W Wridge                16:39.00
13 #625 Mawby, Meg            W Hudson Youth White    16:52.00    7
14 #605 Judson, Meredith      W Hudson Youth Blue     17:06.00    8
15 #606 Campanelli, Claire    W Hudson Youth White    17:11.00    9
16 #624 Farley, Jordyn        W Hudson Youth Blue     17:47.00   10
17 #619 Kempf, Grace          W Hudson Youth Blue     17:52.00   11
18 #631 Wilson, Darby         W Hudson Youth Blue     18:25.00   12
19 #596 Zammataro, Mallory    W Hudson Youth Blue     18:45.00   13
20 #603 Lynn, Isabelle        W Hudson Youth Blue     18:49.00   14
21 #622 Lancaster, Maddie     W Tlmg                  19:59.00
22 #628 Nichols, Bella        W Cuyahoga Falls        21:32.00
10 & Under Results – Men 3000 Run
1 #632 McDaniel, Cannon      M Hudson Youth White    12:34.00    1
2 #590 Champa, Ryan          M Wridge                12:42.00    2
3 #593 Lauck, Andrew         M Wridge                12:43.00    3
4 #594 Lauck, Ryan           M Wridge                12:46.00    4
5 #598 Dutt, Aaron           M Wridge                13:02.00    5
6 #640 LeVan, Colin          M Unat                  13:05.00
7 #597 Dunford, Koby         M Cuyahoga Falls        13:16.00
8 #637 Travis, Tyler         M Hudson Youth White    13:17.00    6
9 #630 Leiter, Joshua        M Cuyahoga Falls        13:22.00
10 #616 Yerkey, Riley         M Hudson Youth White    13:31.00    7
11 #611 McCartney, Caleb      M Wridge                13:34.00    8
12 #633 Schmeltzer, Will      M Wridge                13:34.00    9
13 #626 Mawby, Tommy          M Hudson Youth White    13:42.00   10
14 #595 Miller, Kyle          M Wridge                13:47.00   11
15 #612 Merritt, Adin         M Unat                  13:52.00
16 #636 Singer, Seth          M Cuyahoga Falls        14:00.00
17 #638 Popielski, Charlie    M Wridge                14:25.00
18 #627 Alspaugh, Ian         M Cuyahoga Falls        14:37.00
19 #618 Hartline, Andrew      M Hudson Youth White    16:23.00   12
20 #639 Trattner, Nash        M Hudson Youth White    16:50.00   13
21 #610 Rhone, Jean           M Wridge                17:38.00
22 #604 Lynn, Cooper          M Hudson Youth White    17:49.00   14
23 #600 Bauck, Ethan          M Hudson Youth          19:29.00
24 #623 Webb, Shawn           M Wridge                19:55.00

Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
10 & Under Results – Men 3000 Run
1 Wridge                       22    2    3    4    5    8    9   11
Total Time:  1:04:47.00
Average:    12:57.40
2 Hudson Youth White           36    1    6    7   10   12   13   14
Total Time:  1:09:27.00
Average:    13:53.40
10 & Under Results – Women 3000 Run
1 Hudson Youth White           15    1    2    3    4    5    7    9
Total Time:  1:13:33.00
Average:    14:42.60
2 Hudson Youth Blue            47    6    8   10   11   12   13   14
Total Time:  1:27:30.00
Average:    17:30.00

Event 4  Mixed 11-12 3k Run CC
=======================================================================
Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
11-12 Results – Women 3000 Run
1 #560 Huffman, Chelsea      W Cuyahoga Falls        12:41.00
2 #572 Skoczen, Emily        W Unat                  12:48.00
3 #587 Sanders, Jamie        W Cuyahoga Falls        13:13.00
4 #543 Travis, Katherine     W Hudson Youth White    13:26.00    1
5 #549 Newman, Julia         W Unat                  13:38.00
6 #571 Hinkle, Sarah         W Hudson Youth White    13:41.00    2
7 #564 Fulton, Amy           W Hudson Youth White    14:04.00    3
8 #584 Rudy, Quinn           W Hudson Youth White    14:30.00    4
9 #589 Passow, Molly         W Unat                  15:06.00
10 #556 Matson, Faith         W Hudson Youth Blue     15:36.00    5
11 #557 Alexander, Melina     W Cuyahoga Falls        16:13.00
12 #561 Yerkey, Madison       W Hudson Youth White    16:24.00    6
13 #558 Sciartelli, Bridget   W Hudson Youth Blue     16:27.00    7
14 #552 Fenn, Helena          W Hudson Youth Blue     16:31.00    8
15 #586 Hitchcock, Ashley     W Hudson Youth Blue     16:50.00    9
16 #576 Brady, Leah           W Hudson Youth Blue     17:00.00   10
17 #570 Miller, Mia           W Wridge                17:10.00
18 #583 Oates, Devin          W Hudson Youth Blue     20:52.00   11
11-12 Results – Men 3000 Run
1 #555 Blair, Micah          M Cuyahoga Falls        11:13.00    1
2 #565 Wilcoxson, Jack       M Cuyahoga Falls        11:24.00    2
3 #574 Jones, Adam           M Unat                  11:31.00
4 #551 Sondles, Tony         M Cuyahoga Falls        11:57.00    3
5 #541 Babcock, Charlie      M Hudson Youth White    12:06.00    4
6 #672 Richardson, Hammond   M Unat                  12:08.00
7 #550 Sondles, Joey         M Cuyahoga Falls        12:16.00    5
8 #542 Kanady, Conner        M Hudson Youth White    12:29.00    6
9 #547 Whited, Brayden       M Cuyahoga Falls        12:47.00    7
10 #575 LeSeure, Cooper       M Cuyahoga Falls        12:55.00    8
11 #554 Palmieri, Colin       M Hudson Youth White    12:57.00    9
12 #573 Czetli, Eric          M Cuyahoga Falls        13:15.00   10
13 #577 Szakal, Dominic       M Cuyahoga Falls        13:39.00
14 #546 Passow, Andrew        M Unat                  13:39.00
15 #548 Zammataro, Jack       M Hudson Youth          13:49.00
16 #581 Trattner, Tate        M Hudson Youth White    13:56.00   11
17 #567 Jones, Mays           M Unat                  14:15.00
18 #559 Nichols, Anthony      M Cuyahoga Falls        14:41.00
19 #563 Dutt, Samuel          M Wridge                14:45.00
20 #579 Galehouse, Riley      M Wridge                14:48.00
21 #569 Casper, Joseph        M Hudson Youth White    14:48.00   12
22 #562 Kline, Owen           M Wridge                14:57.00
23 #673 Schrack, Jeriah       M Unat                  14:58.00
24 #566 Kline, Jaret          M Hudson Youth          15:10.00
25 #582 Lallement, Marc-aur   M Hudson Youth White    15:15.00   13
26 #580 Imes, Luke            M Hudson Youth White    15:17.00   14
27 #578 Sullivan, Quinn       M Hudson Youth          17:54.00

Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
11-12 Results – Men 3000 Run
1 Cuyahoga Falls               18    1    2    3    5    7    8   10
Total Time:    59:37.00
Average:    11:55.40
2 Hudson Youth White           42    4    6    9   11   12   13   14
Total Time:  1:06:16.00
Average:    13:15.20
11-12 Results – Women 3000 Run
1 Hudson Youth White           16    1    2    3    4    6
Total Time:  1:12:05.00
Average:    14:25.00
2 Hudson Youth Blue            39    5    7    8    9   10   11
Total Time:  1:22:24.00
Average:    16:28.80

Event 5  Mixed 13-14 4k Run CC
=======================================================================
Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
13-14 Results – Women 4000 Run
1 #513 Hinkle, Elizabeth     W Hudson Youth White    16:59.00    1
2 #519 Huffman, Kayla        W Cuyahoga Falls        17:16.00
3 #515 Bujaucius, Cameron    M Hudson Youth White    18:06.00    2
4 #524 Kerrigan, Kiley       W Hudson Youth White    19:00.00    3
5 #511 Sciartelli, Meredit   W Hudson Youth White    19:07.00    4
6 #510 Babcock, Alex         W Hudson Youth White    19:25.00    5
7 #533 Hitchcock, Alissa     W Hudson Youth Blue     19:39.00    6
8 #539 Lund, Jenna           W Hudson Youth White    19:48.00    7
9 #523 Menendez, Madison     W Hudson Youth Blue     19:55.00    8
10 #532 Wells, Chloe          W Hudson Youth Blue     19:57.00    9
11 #512 Zammataro, Maddie     W Hudson Youth Blue     20:10.00   10
12 #525 Trattner, Piper       W Hudson Youth Blue     20:31.00   11
13-14 Results – Men 4000 Run
1 #536 Sollenberger, Matth   M Warp                  14:40.00    1
2 #509 Gawne, Hunter         M Hudson Youth White    14:46.00    2
3 #516 Good, Jack            M Hudson Youth White    15:00.00    3
4 #538 Landreth, Connor      M Hudson Youth White    15:20.00    4
5 #528 Graff, Joseph         M Warp                  16:11.00    5
6 #535 Hartline, Blake       M Hudson Youth White    16:28.00    6
7 #522 O’Brien, Sean         M Warp                  16:29.00    7
8 #520 Brady, Patrick        M Warp                  16:33.00    8
9 #521 Large, Brady          M Warp                  16:42.00    9
10 #529 Halford, Eric         M Hudson Youth White    17:13.00   10
11 #527 Graf, Joseph          M Hudson Youth White    17:18.00   11
12 #671 Wilson, Jay           M Unat                  17:25.00
13 #514 Stevenot, Ben         M Hudson Youth White    17:26.00   12
14 #517 Bluso, Sammy          M Hudson Youth          17:35.00
15 #518 Rodriguez, Samuel     M Unat                  18:20.00
16 #534 Greer, Steve          M Hudson Youth          18:39.00
17 #531 Campanelli, Peter     M Hudson Youth          19:45.00

Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
13-14 Results – Men 4000 Run
1 Hudson Youth White           25    2    3    4    6   10   11   12
Total Time:  1:18:47.00
Average:    15:45.40
2 Warp                         30    1    5    7    8    9
Total Time:  1:20:35.00
Average:    16:07.00
13-14 Results – Women 4000 Run
1 Hudson Youth White           15    1    2    3    4    5    7
Total Time:  1:34:19.00
Average:    18:51.80
2 Hudson Youth Blue            44    6    8    9   10   11
Total Time:  1:40:12.00
Average:    20:02.40