2014 Cross Country Race result

 FMTiming – Contractor License                    HY-TEK’s Meet Manager

              Hudson Youth CCCNYC Qualifier – 10/26/2014              

                           Hudson Lake Park                           

                              10/26/2014

Event 5  Mixed 15-18 5k Dash CC

=======================================================================

Name                     Age School                  Finals  Points

=======================================================================

15-16 Results – Men 5000 Dash

1   #4 Stevenot, Ben       M15 Hudson Youth          19:44.00

2   #1 Gawne, Hunter       M15 Hudson Youth          19:54.00

Event 1  Mixed 6-8 2000 Meter Dash CC

=======================================================================

Name                     Age School                  Finals  Points

=======================================================================

6-8 Results – Women 2000 Dash

1 #295 Blackmore, Ava       W7 Cuyahoga Fal          10:05.32    1

2 #276 Suffolk, Gabrielle   W8 Cuyahoga Fal          10:38.28    2

3 #285 LeVan, Addison       W7 Hudson Youth          10:51.95

4 #288 Stone, Emma          W7 Cuyahoga Fal          11:26.43    3

5 #289 Sanders, Joy         W7 Cuyahoga Fal          11:26.89    4

6 #297 Halford, Maddie      W6 Hudson Youth          11:33.18

7 #286 Hallgarth, Grace     W7 Hudson Youth          11:37.47

8 #291 Smith, Regan         W7 Cuyahoga Fal          11:41.82    5

9 #274 Toth, Sophia         W8 Tallmadge             11:53.46

6-8 Results – Men 2000 Dash

1 #280 Beucler, Ben         M8 Hudson Youth           8:25.78    1

2 #273 Frye, Cameron        M8 Cuyahoga Fal           8:54.00

3 #283 Blue, Preston        M8 Hudson Youth           9:04.61    2

4 #275 Judson, Bryce        M8 Hudson Youth           9:17.91    3

5 #278 Lee, Zander          M8 Tallmadge              9:41.41

6 #282 Dick, Trevor         M8 Cuyahoga Fal           9:44.19

7 #279 Morris, James        M8 Warp                   9:53.06

8 #293 Zedak, Bobby         M7 Hudson Youth          10:23.77    4

9 #296 McDaniel, Crew       M6 Hudson Youth          10:31.15    5

10 #290 Hons, Connor         M7 Cuyahoga Fal          10:33.74

11 #277 McCue, Nate          M8 Cuyahoga Fal          10:47.80

12 #292 Law, Cohen           M7 Hudson Youth          11:21.08    6

13 #287 Stevenot, Sam        M7 Hudson Youth          12:13.42    7

Team Scores

=================================================================================

Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9

=================================================================================

6-8 Results – Men 2000 Dash

1 Hudson Youth                 15    1    2    3    4    5    6    7

Total Time:    47:43.22

Average:     9:32.65

6-8 Results – Women 2000 Dash

1 Cuyahoga Falls Black Tige    15    1    2    3    4    5

Total Time:    55:18.74

Average:    11:03.75

Event 2  Mixed 9-10 3k Dash CC

=======================================================================

Name                     Age School                  Finals  Points

=======================================================================

9-10 Results – Women 3000 Dash

1 #218 Menendez, Ali       W10 Hudson Youth          13:09.51    1

2 #221 Hunt, Katrina       W10 Tallmadge             13:34.13

3 #223 Smith, Olivia       W10 Cuyahoga Fal          13:41.94

4 #214 Jones, Story        W10 Hudson Youth          14:29.97    2

5 #232 Novelli, Anna       W10 Woodbridge            14:50.99

6 #239 Ellison, Sara       W10 Woodbridge            15:00.49

7 #258 Garbinsky, Emma      W9 Tallmadge             15:03.06

8 #212 Erhard, Elise       W10 Cuyahoga Fal          15:21.32

9 #227 Mawby, Meg          W10 Hudson Youth          15:29.21    3

10 #210 DiNardo, Mia        W10 Hudson Youth          15:32.97    4

11 #246 Clark, Emily        W10 Unat                  15:52.92

12 #254 LeSeure, Mara        W9 Cuyahoga Fal          16:09.25

13 #235 Albrecht, Paige     W10 Hudson Youth          16:25.86    5

14 #216 Smurawa, Noelle     W10 Hudson Youth          16:46.62    6

15 #236 Wilson, Darby       W10 Hudson Youth          16:49.47    7

16 #226 Farley, Jordyn      W10 Hudson Youth          16:59.02

17 #255 Finkenthal, Ellie    W9 Hudson Youth          17:14.49

18 #267 DiNardo, Ella        W9 Hudson Youth          18:10.39

19 #224 McCracken, Mackenzi W10 Tallmadge             18:11.50

20 #266 Jones, Eve           W9 Hudson Youth          18:18.44

21 #251 Caspar, Katie        W9 Hudson Youth          18:21.53

22 #215 Seifert, Maddie     W10 Hudson Youth          18:43.34

23 #231 Bluso, Sophie       W10 Hudson Youth          18:52.46

24 #259 Smurawa, Laurel      W9 Hudson Youth          18:54.36

25 #260 Smurawa, Liesel      W9 Hudson Youth          18:58.62

26 #242 Polanski, Chloe     W10 Tallmadge             22:28.95

27 #213 Erhard, Gwyneth     W10 Cuyahoga Fal          25:06.36

9-10 Results – Men 3000 Dash

1 #237 McDaniel, Cannon    M10 Hudson Youth          12:29.66    1

2 #228 Mawby, Tommy        M10 Hudson Youth          12:47.53    2

3 #217 Yerkey, Riley       M10 Hudson Youth          12:54.60    3

4 #272 McDaniel, Jack       M9 Hudson Youth          13:05.55    4

5 #264 Ackerman, Josh       M9 Woodbridge            13:12.82    5

6 #265 Champa, Rob          M9 Woodbridge            13:14.95    6

7 #250 Miller, Angelo      M10 Tallmadge             13:18.18

8 #222 Sullivan, Jackson   M10 Woodbridge            13:20.50    7

9 #225 Harris, Sid         M10 Cuyahoga Fal          13:26.58    8

10 #256 Frye, Hayden         M9 Cuyahoga Fal          13:26.79    9

11 #247 Brewer, Colin       M10 Cuyahoga Fal          13:33.90   10

12 #252 Law, Seth            M9 Hudson Youth          13:42.40   11

13 #249 LeVan, Colin        M10 Hudson Youth          13:45.13   12

14 #269 Su, Samuel           M9 Woodbridge            14:09.72   13

15 #233 Leiter, Josh        M10 Cuyahoga Fal          14:10.38   14

16 #241 Singer, Seth        M10 Cuyahoga Fal          14:24.70   15

17 #238 Curti, Jack         M10 Warp                  14:27.49

18 #209 Good, Matthew       M10 Hudson Youth          14:32.82   16

19 #229 Alspaugh, Ian       M10 Cuyahoga Fal          14:34.28   17

20 #219 Hartline, Drew      M10 Hudson Youth          14:37.90

21 #243 Rowell, Easton      M10 Hudson Youth          14:38.62

22 #261 Maupin, Charlie      M9 Woodbridge            15:12.66   18

23 #270 Yerkey, Spencer      M9 Hudson Youth          16:13.18

24 #262 Mintz, Jordan        M9 Hudson Youth          16:32.75

25 #257 Chandler, William    M9 Hudson Youth          16:50.64

26 #248 Trattner, Nash      M10 Hudson Youth          16:52.69

27 #253 Imes, Evan           M9 Hudson Youth          17:58.19

28 #268 Williams, Trace      M9 Hudson Youth          18:12.66

Team Scores

=================================================================================

Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9

=================================================================================

9-10 Results – Men 3000 Dash

1 Hudson Youth                 21    1    2    3    4   11   12   16

Total Time:  1:04:59.74

Average:    12:59.95

2 Woodbridge                   49    5    6    7   13   18

Total Time:  1:09:10.65

Average:    13:50.13

3 Cuyahoga Falls Black Tige    56    8    9   10   14   15   17

Total Time:  1:09:02.35

Average:    13:48.47

9-10 Results – Women 3000 Dash

1 Hudson Youth                 15    1    2    3    4    5    6    7

Total Time:  1:15:07.52

Average:    15:01.51

Event 3  Mixed 11-12 3k Dash CC

=======================================================================

Name                     Age School                  Finals  Points

=======================================================================

11-12 Results – Women 3000 Dash

1  #95 Best, Isabelle      W11 Cuyahoga Fal          12:14.59

2  #76 Sanders, Jamie      W12 Cuyahoga Fal          12:53.22

3  #64 Cartella, Josie     W12 Hudson Youth          12:59.47    1

4  #74 Silverman, Julia    W12 Hudson Youth          13:00.29    2

5  #97 Beucler, Brenna     W11 Hudson Youth          13:14.84    3

6  #77 Cart, Jamison       W12 Hudson Youth          13:16.00    4

7  #56 Fulton, Amy         W12 Hudson Youth          13:34.29    5

8  #80 Hannan, Emma        W11 Unat                  13:38.02

9 #206 Rodriguez, Natalia  W11 Warp                  13:52.72

10 #205 Fobean, Samantha    W11 Cuyahoga Fal          14:14.78

11  #73 Rudy, Quinn         W12 Hudson Youth          14:16.14    6

12 #204 Kline, Jenna        W11 Hudson Youth          16:00.46    7

13 #200 Wagner, Maya        W11 Woodbridge            16:25.29

14 #203 Campanelli, Claire  W11 Hudson Youth          16:43.53

15 #194 Anzaldi, Ashley     W11 Hudson Youth          17:33.66

16 #201 Judson, Meredith    W11 Hudson Youth          17:40.74

17  #98 Lynn, Isabell       W11 Hudson Youth          18:26.51

18  #88 Zammataro, Mallory  W11 Hudson Youth          18:38.98

19  #82 Hinkle, Sarah       W11 Cuyahoga Fal          19:01.89

20  #72 Oates, Devin        W12 Hudson Youth          21:25.10

21 #202 Palmieri, Kathryn   W11 Hudson Youth          26:02.89

11-12 Results – Men 3000 Dash

1  #54 Wilcoxson, Jack     M12 Cuyahoga Fal          11:28.16    1

2  #85 Lauck, Ryan         M11 Woodbridge            11:44.35    2

3  #79 Champa, Ryan        M11 Woodbridge            11:56.90    3

4  #60 Jones, Mays         M12 Hudson Youth          11:57.73    4

5  #90 Dutt, Aaron         M11 Woodbridge            11:59.47    5

6  #84 Lauck, Andrew       M11 Woodbridge            12:01.44    6

7  #62 Kuntz, Andrew       M12 Cuyahoga Fal          12:04.45    7

8  #68 Trattner, Tate      M12 Hudson Youth          12:11.17    8

9  #66 Galehouse, Riley    M12 Woodbridge            12:20.77    9

10  #63 LeSeure, Cooper     M12 Cuyahoga Fal          12:31.39   10

11  #89 Holland, Will       M11 Woodbridge            13:13.42   11

12  #57 Fulton, Ty          M12 Hudson Youth          13:15.52   12

13  #86 Brewer, Ethan       M11 Cuyahoga Fal          13:18.40   13

14  #55 Dutt, Sam           M12 Woodbridge            13:20.89   14

15  #69 Lahovich, Nathan    M12 Woodbridge            13:32.49

16  #59 Langbein, Zach      M12 Cuyahoga Fal          13:33.76   15

17 #208 McCartney, Caleb    M11 Woodbridge            13:39.62

18  #92 Ryan, Adam          M11 Unat                  13:49.83

19  #78 Abrecht, Dylan      M11 Hudson Youth          14:02.95   16

20  #61 Schuellerman, Henry M12 Hudson Youth          14:04.34   17

21  #87 Miller, Kyle        M11 Woodbridge            14:12.52

22  #71 Lallement, Marc-aur M12 Hudson Youth          14:14.07   18

23  #67 Imes, Luke          M12 Hudson Youth          14:24.12   19

24  #58 Kline, Jaret        M12 Hudson Youth          14:46.77

25  #81 Papp, Benjamin      M11 Woodbridge            17:40.10

26  #99 Lynn, Cooper        M11 Hudson Youth          17:41.82

27  #70 Blackmore, Sam      M12 Cuyahoga Fal          18:27.11   20

28  #93 Bauck, Ethan        M11 Hudson Youth          19:43.04

Team Scores

=================================================================================

Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9

=================================================================================

11-12 Results – Men 3000 Dash

1 Woodbridge                   25    2    3    5    6    9   11   14

Total Time:  1:00:02.93

Average:    12:00.59

2 Cuyahoga Falls Black Tige    46    1    7   10   13   15   20

Total Time:  1:02:56.16

Average:    12:35.24

3 Hudson Youth                 57    4    8   12   16   17   18   19

Total Time:  1:05:31.71

Average:    13:06.35

11-12 Results – Women 3000 Dash

1 Hudson Youth                 15    1    2    3    4    5    6    7

Total Time:  1:06:04.89

Average:    13:12.98

Event 4  Mixed 13-14 4k Dash CC

=======================================================================

Name                     Age School                  Finals  Points

=======================================================================

13-14 Results – Women 4000 Dash

1  #37 Palmman, Katarina   W13 Hudson Youth          17:25.70    1

2  #42 Ramlow, Eve         W13 Hudson Youth          17:28.45    2

3  #26 Moll, Delany        W13 Hudson Youth          17:30.94    3

4  #41 Frederick, Sarah    W13 Woodbridge            17:57.00

5  #30 Travis, Katherine   W13 Hudson Youth          18:05.12    4

6  #43 Agnor, Corinne      W13 Hudson Youth          18:09.81    5

7  #23 Hahn, Bridget       W14 Warp                  18:39.22

8  #40 Powers, Grace       W13 Warp                  18:59.47

9  #21 Ricard, Caroline    W14 Hudson Youth          19:14.41    6

10  #22 Ricard, Sophia      W14 Hudson Youth          19:31.96    7

11  #51 Stock, Erin         W13 Warp                  19:35.69

12  #33 Kozik, Mallory      W13 Warp                  19:47.10

13  #39 Adams, Julia        W13 Woodbridge            20:01.82

14  #52 Yerkey, Madison     W13 Hudson Youth          22:13.60

13-14 Results – Men 4000 Dash

1  #45 Blair, Micah        M13 Woodbridge            14:03.29

2  #13 Russo, Jacob        M14 Hudson Youth          14:44.53    1

3  #36 Beucler, Adam       M13 Hudson Youth          14:45.15    2

4  #17 Hartline, Blake     M14 Hudson Youth          14:48.43    3

5  #18 Sollenberger, Matth M14 Warp                  15:15.89    4

6  #44 Sondles, Tony       M13 Cuyahoga Fal          15:20.93

7  #11 Hinkle, Justin      M14 Cuyahoga Fal          15:35.41

8  #12 Piel, Michael       M14 Hudson Youth          15:38.67    5

9  #28 Babcock, Charlie    M13 Hudson Youth          15:42.24    6

10  #16 Muha, Greg          M14 Woodbridge            15:59.18

11  #38 Whited, Brayden     M13 Cuyahoga Fal          16:03.76

12  #29 Dudek, Jacob        M13 Warp                  16:16.62    7

13  #35 McCaughey, Kenny    M13 Hudson Youth          16:29.31    8

14  #46 Good, Luke          M13 Hudson Youth          16:30.50    9

15  #15 Muha, Andy          M14 Woodbridge            16:55.41

16  #49 Nichols, Anthony    M13 Cuyahoga Fal          17:01.69

17  #31 Morris, Jack        M13 Warp                  17:06.96   10

18  #19 Carson, Zack        M14 Hudson Youth          17:13.46

19 #195 Berlin, Spencer     M14 Unat                  17:21.11

20  #32 Zilka, Ryan         M13 Warp                  17:51.80   11

21  #25 Reagan, Daniel      M14 Warp                  18:01.13   12

22  #47 Smith, Alexis       M13 Warp                  21:18.05   13

Team Scores

=================================================================================

Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9

=================================================================================

13-14 Results – Men 4000 Dash

1 Hudson Youth                 17    1    2    3    5    6    8    9

Total Time:  1:15:39.02

Average:    15:07.81

2 Warp                         44    4    7   10   11   12   13

Total Time:  1:24:32.40

Average:    16:54.48

13-14 Results – Women 4000 Dash

1 Hudson Youth                 15    1    2    3    4    5    6    7

Total Time:  1:28:40.02

Average:    17:44.01